"VEF Rīga" basketbolisti cīņā par Latvijas–Igaunijas līgas bronzu uzvar "Ventspili"

"VEF Rīga" komanda piektdien Rīgā Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas bronzas spēlē ar rezultātu 84:76 pārspēja savu principiālo pretinieci "Ventspili", uzvaru nodrošinot mača pēdējās minūtēs. Par interesanto spēli no "Rimi" Olimpiskā centra ziņo sporta korespondents Andris Auziņš.

Abu desmitkārtējo Latvijas čempionvienību VEF Rīga pret Ventspili savstarpējā cīņā par apvienotās Latvijas-Igaunijas līgas trešo vietu – izklaidējošs basketbols. Abas komandas vairāk izpaudās uzbrukumā, šādā basketbolā labāk jutās Ventspils, bet VEF pirmo reizi vadībā izvirzījās vien pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē! Līdz puslaikam rīdzinieki spēja vadību saglabāt, bet atpūtā ejot tā bija nieka četru punktu vērtībā.

Pēc atpūtas īsu brīdi VEF sasniedza +10, bet izšķirošajā ceturtdaļā ventspilnieki parādīja raksturu – ne tikai izlīdzinot rezultātu, bet pat izvirzoties vadībā un liekot VEF spēlētājiem trīcēt. Galotnē VEF uzvarētāju psiholoģija kārtējo reizi nostrādāja nevainojami, kamēr Ventspils savos uzbrukumos iestrēga, VEFieši tos lielākoties realizēja un pateicoties soda metieniem varēja svinēt uzvaru un apvienotās līgas bronzas godalgas 84:76.

Intervija - Rodrigo Būmeisters, BK "VEF Rīga" aizsargs

Jau rītdien Tallinā Latvijas-Igaunijas līgas fināls Kalev pret Prometey, šī ir pirmā sezona līgas vēsturē, kad finālā nespēlēja neviena Latvijas komanda. Tūdaļ jau LBL pusfināli, kur Ventspilij jāspēlē pret Zeļļiem, bet VEF pretinieki noskaidrosies pirmdien, kad izšķirošo piekto ceturtdaļfināla spēli aizvadīs Ogre pret Liepāju.